Kā izvēlēties pareizo kompaktekskavatoru un iekrāvēju

Novērtējiet un izvēlieties savām vajadzībām labāko tehnikas veidu.

Kvalitatīvs kāpurķēžu vai riteņu kompaktiekrāvējs  var būt viens no gudrākajiem un tālredzīgākajiem ieguldījumiem, ko veicat. To daudzpusība un uzkabes piederumu dažādība padara tos par mašīnām, kuras tiek izmantotas neskaitāmiem uzdevumiem. Tie būs lieliski palīgi jebkurā darba vietā, sākot no būvniecības un lauksaimniecības darbiem līdz ainavu projektiem. Ja vēlaties investēt profesionālā aprīkojumā, iesakām izvēlēties tehniku no mūsu plašā piedāvājuma.

Bet kura veida tehnika ir vispiemērotākā tieši jums? Izdarot pareizo izvēli, ir daudz kas jāņem vērā, sākot no konstrukcijas līdz veiktspējas iespējām un darbam, ko vēlaties ar to veikt. Labās ziņas? Bobcat jums to visu var nodrošināt. Bobcat darbojas kopš 1958. gada, kad tika izgudrots kompaktiekrāvējs. Vairāk nekā 60 gadus mēs esam vadījuši nozari, palielinot veiktspēju, uzstādot nozares standartus un ieviešot jauninājumus ārpus tiem. Uzlabojot lietojumprogrammas un piedāvājot vairāk Bobcat uzkabes variantu nekā jebkad agrāk, mēs esam gatavi palīdzēt jums paveikt arvien vairāk. Sākot ar kāpurķēžu  un beidzot ar riteņu kompaktiekrāvējiem, Bobcat pieejamā plašā klāsta un inovāciju nozīme liecina, ka tieši pie mums, kā izplatītāja atradīsiet savām vajadzībām ideāli piemērotāko.

Kompaktā iekrāvēja izvēlei nav jābūt sarežģītai. Palīdzēsim to sašaurināt no visa pieejamā klāsta un parādīsim, kā izvēlēties pareizo Bobcat tehniku, kas atbilst jūsu vajadzībām.

 

Iekārtas izmērs ir viens no pirmajiem apsvērumiem

Vispirms jāpadomā par savas objekta darba zonas izmēriem un ierobežojumiem. Daudzas reizes darbs ir saistīts ar svara, augstuma un platuma ierobežojumiem. Neatkarīgi no tā, vai jums ir nepieciešama spēja iekļauties šaurās robežās vai strādāt plaši atvērtās vietās, Bobcat piedāvā visa veida tehniku, kas atbilst jūsu vajadzībām.

Ja jums ir nepieciešama celtspēja  un daudzpusība mazākiem darba objektiem, mūsu 400. un 500. sērijas iekrāvēji ir populāra izvēle, kas nodrošina kā veiktspēju, tā arī kompaktumu.  

 

Izvēlieties ideālo svaru  

Tehnikas svars un jūsu transportlīdzekļa vilkšanas kapacitāte ietekmē jūsu spēju viegli pārvietoties no punkta A uz punktu B. Jo vieglāka tehnika kopumā, jo mazāk prasību ir pārvadāšanai, piemēram, komerciālo autovadītāju apliecības vai piekabes jauninājumiem. Pirms iekrāvēja iegādes vēlreiz pārbaudiet kravas automašīnas un piekabes svara ierobežojumus. Atkarībā no jūsu transportlīdzekļa likumīgās vilkšanas jaudas iespējamas papildu izmaksas, ja tomēr ir nepieciešama lielāka veiktspēja šo darbu veikšanai.

 

Izvēlieties kāpurķēžu vai riteņu kompaktiekrāvēju

Kāda veida darbus jūs vēlaties paveikt ar Bobcat tehniku? Atbilde varētu norādīt uz to, kāda veida šasiju jums vajadzētu izvēlēties. Ja zināt, ka strādāsiet uz bruģētām vai cietām virsmām, piemēram, betona vai asfalta, riteņu kompaktiekrāvējs ir laba izvēle. Riepas labi darbojas uz šīm virsmām un tas prasa mazāku sākotnējo ieguldījumu. Gumijas kāpurķēžu iekrāvējs  ir ideāli piemērots darbam uz nelīdzenām, dubļainām un nestabilām virsmām, kur tās saķere ir īpaši svarīga. Šī veida šasija nodrošina zemāku spiedienu uz zemi un uzlabotu saķeri. Tas var samazināt zemes bojājumus, vienlaikus uzlabojot spēju veikt tādus darbus, kā piemēram, planēšanu un greiderēšanu.  Kāpurķēdes, palielinot saķeres virsmu, uzlabo iekrāvēja jaudu un veiktspēju uz nelīdzena reljefa, kā arī mīkstos un smilšainos apstākļos Kāpurķēdes dod iespēju stumt lielākus apjomus ar zemi vai citu materiālu, tajā pat laikā samazinot iestigšanas riskus.  Kāpurķēdes lieliski noder arī precīzai greiderēšanai un zemais spiediens uz grunti palīdz ainavu un teritoriju labiekārtošanas darbos – apūdeņošanas ierīkošanā vai cieto virsmu ainavu veidošanā — tāpēc kompaktie kāpurķēžu iekrāvēji var viegli un veiksmīgi strādāt jebkuru apstākļu radītā darba vietā no sākuma līdz pat beigām. Kāpurķēžu iekrāvēji būs ne tikai tie, kas spēj strādāt dažādu virsmu apstākļos, bet arī tās mašīnas, kuru darba sezona ir visilgākā – gan pavasara atkušņa, gan rudens lietavu laikā šī veida iekrāvēji spēs paveikt tiem uzticēto darbu, rezultātā palielinot veicamā darba apjomu.  Riteņu kompaktiekrāvējiem kopējās uzturēšanas izmaksas ir nedaudz mazākas, jo riepas un riteņi maksā mazāk, kā kāpurķēdes un šasijas dilstošās daļas kāpurķēžu iekrāvējam. Taču jūsu mašīnas noslodze var atšķirties atkarībā no izmantošanas biežuma, apkopes rutīnām un izmantošanas veida, ko sniedz pareizi izvēlēta tehnika.

Nosakiet savu ideālo celtspēju un dzinēja jaudu.

Kad esat izlēmuši par riteņu vai kāpurķēžu iekrāvēju, jums vajadzētu padomāt par darba celtspēju (ROC) un dzinēja jaudu. Darba celtspēja  nosaka, cik daudz darba jūs varēsiet paveikt. Padomājiet par materiāliem vai kravas lielumu, kas jums jāpārvieto, lai novērtētu savas darba celtspējas vajadzības. Ja galvenais pielietojums ir saistīts ar materiāla rakšana, celšanu un pārvietošanu, lielākas jaudas iekrāvējs darbu varēs paveikt ātrāk un efektīvāk.

 

 

Ja veicat daudz smagu materiālu kraušanas, celšanas vai rakšanas darbus, vai ja veicat greiderēšanu grūtos augsnes apstākļos, pārliecinieties, vai jūsu izvēlētā tehnika tiks galā ar savu uzdevumu. Vienmēr ņemiet vērā smagākos materiālus ar kuriem jūs strādāsiet. Lielāka darba celtspēja ir saistīta ar lielāku dzinēja jaudu, taču lielākas, smagākas mašīnas ne vienmēr būs jūsu labākā izvēle. Tāpēc jūsu darba vieta un darba veids ir svarīgs faktors, lai to izvērtētu. Neatkarīgi no mašīnas izmēra, Bobcat savus iekrāvējus izstrādā kā holistisku sistēmu, kas izstrādāta, ņemot vērā operatoru. Hidrauliskie sūkņi un cilindra izmērs ir rūpīgi piemeklēti un salāgoti  ar dzinēja jaudu, lai nodrošinātu vairāk izmantojamo zirgspēku reālās darba situācijās neatkarīgi no tā, vai vēlaties palielināt rakšanas spēkus, cikla laikus vai uzkabes piederumu jaudu.

 

Padomājiet par celšanas veidiem, ko darīsit visvairāk

Vertikālā celšanas ģeometerija  piedāvā lielāku darba celtspēju, jo pacelšanas laikā krava tiek celta tuvāk gar pašu tehniku. Tas nodrošina lielāku celšanas augstumu un lielāku  celtspēju maksimālajā augstumā.  Lai gan radiālā celšanas ģeometerija piedāvā nedaudz mazāku darba celtspēju,  ar tās palīdzību iespējams novietot kravu tālāk no iekrāvēja celšanas cikla sākumā, sasniedzot maksimālo sniedzamību  acu augstumā. Tas ir jāpatur prātā, ja kraušanas darbi bortu kravas automašīnās jums ir bieži sastopams uzdevums.

 

Precīzi nosakiet jums nepieciešamās opcijas

Vadības stils var būt noteicošais faktors, izvēloties iekrāvēju, un Bobcat piedāvā visas mūsdienu kompaktajos iekrāvējos sastopamās vadības shēmas, kā arī dažas novatoriskas iespējas, kuras varat iegūt tikai ar Bobcat zīmolu. Klasiskās Bobcat standarta vadība jeb sviru un pedēļu vadība mūsdienās joprojām ir populārs veids. Izmantojot šo veidu, jūs kontrolējat piedziņas funkcijas ar divām stūrēšanas svirām, kā arī izmantojat kājas, lai pārvaldītu iekrāvēja kausu un strēli. Bobcat ir vienīgais ražotājs, kas atsevišķiem modeļiem piedāvā gan standarta vadības ierīces, gan Joystick vadību jeb kursorsviras. Joystick vadība jeb  kursorsviras jeb SJC piedāvā zemas piepūles rokas vadību visām mašīnas darba grupām un piedziņas funkcijām. Jūs varat viegli pārslēgties starp “ISO” vai “H” modeļiem, nospiežot pogu kabīnē, kas ir noderīgi un ērti. SJC pievieno arī unikālas funkcijas, kas var mainīt jūsu iekrāvēja veiktspēju, lai tas atbilstu konkrētajam uzdevumam un uzlabotu jūsu darba produktivitāti, izmantojot noteiktus agregātus. Jaudas un ātruma pārvaldība, stūrēšanas kompensācija un gaitas jūtības režīmi sniedz jums iespēju palielināt produktivitāti un pielāgot mašīnas reakciju uz jums vēlamo. Viegli lasāmais, 5 collu standarta displeja panelis nodrošina pilnvērtīgu mijiedarbību ar mašīnu un pārraudzības iespējas tieši no kabīnes. Piekļūstiet mašīnas diagnostikai, papildierīču iestatījumiem, informācijai par agregāta darbību un daudz ko citu. (Attiecas uz R sērijas mašīnām) Izmantojot izvēles 7 collu skārienekrānu atsevišķiem iekrāvējiem, jūs saņemsiet detalizētu informāciju par mašīnu un ērtu ierīču savienojamību (Attiecas uz R-sērijas mašīnām). Izturīgajā skārienjutīgajā displejā var izmantot līdz pat 20 unikāliem operatora kodiem papildu drošībai, kā arī detalizētu statistiku par katru operatoru, piemēram, dzinēja stundas, tukšgaitas stundas, degvielas patēriņu un daudz ko citu. Tam ir Bluetooth® tālruņa un ierīces savienojamība, un detalizēta kļūdas koda informācija, kura ietaupa laiku, veicot problēmu novēršanu. Pielikumu vadība ekrānā ļauj arī pārraudzīt un novietot atlasītos pielikumus. Savienojot pārī ar papildu atpakaļskata kameru, jūs izbaudīsiet arī integrētu aizmugures skatu, kas automātiski ieslēdzas, braucot atpakaļgaitā.

 

Ne mazāk svarīgie uzkabes agregāti

Bobcat piedāvā lielisku gan standarta, gan augstās plūsmas uzkabes agregātu klāstu no kuriem var izvēlēties nepieciešamāko. Saskaņojiet savu pielietojumu un agregāta veiktspēju ar pareizo hidraulisko opciju. Augstas plūsmas hidraulika joprojām ļaus jums izvēlēties izmantot standarta plūsmas diapazonu, tāpēc jums vienmēr ir iespēja izmantot zemākas plūsmas agregātus. T86 un S86 superplūsmas iespējas paaugstina uzkabes agregāta uzkares darbību, piedāvājot trīs hidrauliskās plūsmas iespējas vienā mašīnā, lai veiktu visprasīgākos darbus, piemēram, asfalta vai meža  frēzēšanas darbus. Bobcat piedāvā trīs superplūsmas piederumus – asfalta frēzi, sniega pūtēju un meža frēzi.

 

JŪSU VELMES, MŪSU RISINĀJUMS

Kā redzat, Bobcat sniedz jums plašu izvēli, lai atrastu tehniku, kas ir ideāli piemērota jums un apmierinātu jūsu vajadzības. Aicinām jūs apskatīt visu Bobcat klāstu un izskatīt visas funkcijas un to iespējas.

 

Sazinieties ar mums, lai uzzinātu vairāk!

SIA KONO ir Jūsu Bobcat izplatītājs Latvijā jau 30 gadus un nodrošina Bobcat tehnikas konsultācijas, pārdošanu, servisu un nomu. Mūsu komanda palīdzēs Jums atrast piemērotāko risinājumu Jūsu darāmajiem darbiem, lai neviens darbs nebūtu par smagu un neviena iebrauktuve par šauru.